Poranny Rock - Kawa Rozpuszczalna

Poranny Rock

Kawa Rozpuszczalna


  Tak jak obiecywaliśmy, zaczynamy serię artykułów, w których będziemy dokładnie przyglądać się produktom Pana Remigiusza Maciaszka. Zaczynamy od kawy rozpuszczalnej, która przez wielu uznawana jest za zbawienny produkt w dzisiejszych czasach. Pozwala ona nam w ekspresowym tempie przygotować nasz ulubiony poranny napój. Jednak jest także wielu przeciwników tej formy przygotowywania kawy. Uważają oni, że nie można tego nawet nazwać kawą, ponieważ zatracamy w ten sposób cały rytuał jej parzenia, który jest kluczowy i nieodzowny podczas jej spożywania.   Jak jest naprawdę i czy warto się przejmować tymi negatywnymi opiniami? Wszystko to jest zależne od trybu życia, który prowadzimy. Jeżeli jesteśmy osobami, które posiadają dużo czasu, a czerpanie przyjemności z parzenia kawy jest dla nas dosyć ważne, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby to robić. Co innego, jeśli jesteśmy ludźmi żyjącymi w ciągłym biegu, jak większość w dzisiejszych czasach. Wtedy chcemy szybko i bez większych problemów uzyskać nasz ukochany eliksir.

   Kawa rozpuszczalna nie jest wcale takim nowym odkryciem, jak się może niektórym osobą wydawać. Jej historia rozpoczęła się już w 1771 roku w Wielkiej Brytanii. Wtedy to zostały opracowane pierwsze wersje kawy tzw. instant, a wersje eksperymentalne używane były podczas Wojny Secesyjnej. W 1890 roku został opatentowany wynalazek Davida Strang z Nowej Zelandii. Technologia ta polegała na suszeniu gorącym powietrzem. Przełom natomiast nastąpił dopiero w roku 1938, kiedy to ruszyła produkcja kawy rozpuszczalnej na przemysłową skalę. Była to kawa rozpuszczalna w granulkach.   Produkt ten bardzo spopularyzowali amerykańscy żołnierze podczas II Wojny Światowej. W 1963 roku opracowano technologie liofilizacji, za pomocą której wilgoć usuwana jest w niskiej temperaturze. Otrzymujemy w ten sposób doskonale się rozpuszczającą kawę w proszku lub granulce, która do Polski trafiła w 1969 roku i w miarę upływających lat zyskiwała popularność, głównie za sprawą działań takiej marki jak Nestle. 


   Kawę rozpuszczalną można podzielić na dwa rodzaje. Tę lepszą - jakości premium, która zazwyczaj przygotowywana jest  z 100% naturalnej kawy. Takim produktem jest właśnie Kawa Rozpuszczalna Poranny Rock. I tę gorszą, którą bardzo często możemy spotkać na półkach sklepowych, a jej faktyczna zawartość kawy w opakowaniu jest znikoma. Nawet na pierwszy rzut oka, marki, które zawsze uważaliśmy za pewne, wcale takie nie są. Niestety firmy, ruszając z produkcją na dużą skalę, nie patrzą na jakość, a jedynie na ilość.

   Musimy sobie zdawać z tego sprawę robiąc zakupy. Śmiało możemy polecić Państwu kilka produktów: Davidoff Cafe Fine Aroma, Nescafe Alta Rica, Gevalia Kawa rozpuszczalna Gold oraz oczywiście Kawa Rozpuszczalna Poranny Rock!


   Dziękujemy za poświęcenie czasu nasz artykuł! Zapraszamy na następny, już za tydzień. :) Do zobaczenia wkrótce.

Twoje zakupy

Zakupy razem:

0.00 PLN