Poranny Rock - Kawa Ciemno Palona

Poranny Rock

Kawa Ciemno Palona


  Czy zastanawialiście się kiedyś jaki rodzaj kawy wybieracie, sięgając kolejny raz po pierwszą lepszą zieloną paczkę z supermarketu? Choć jest to kawa ciemno palona, w większości przypadków z niskiej półki cenowej oraz jakościowej. Ludzie jednak szybko przyzwyczajają się do smaków, a zachęcająca cena owych kaw powoduje, że ich popularności w najbliższym czasie nic nie zagraża.. 

   W tymże artykule chcielibyśmy ukazać prawdziwe oblicze kawy i wziąć pod lupę Ciemno Paloną Kawę Porannego Rock'a. Czy jest to kawa tylko dla prawdziwych smakoszy? Zdecydowanie nie! Dzięki długiemu paleniu, zostaje w pełni zabita typowa dla kaw kwasowość. Pozostaje zatem głównie gorzki smak, który skradnie podniebienia zdecydowanej większości.   Palenie kawy jest kluczowe bo to, w jaki sposób będzie ona wypalana, zdeterminuje jej późniejszy aromat oraz smak. Większość firm z branży kawowej odeszła już od tradycyjnego palenia w piecu bębnowym i przerzuciła się na znacznie bardziej wydajne: piece elektryczne. Jednak niestety nie zwiększa to jakości palenia, a wręcz przeciwnie.. z czasem zmniejsza. 

   Kawa, o której dzisiaj mowa, wypalana jest właśnie w tradycyjny sposób. Posiadamy piec bębnowy, w którym poddajemy kawę procesowi palenia. W zależności od upodobań klienta, ustalamy czas całego zabiegu. Zatem, Ciemno Palona Kawa Porannego Rock'a wypalana jest na poziomie Full City Plus.  Ziarna do tego typu kawy są sprowadzane z Brazylii. Jest to w 100% Arabica, która składa się z dwóch rodzajów kaw. Na jej niezwykły smak składają się: ziarna FAZENDA RAINHA YELLOW BOURBON oraz SANTOS. Trafiają one w stanie surowym do Polski i są przez nas wypalane. Dlatego też kawa, którą możecie od nas kupić ma świeży, intensywny aromat.

   

  Na zakończenie, chcielibyśmy zachęcić Was do próbowania różnych rodzajów kaw! Dzięki częstej innowacji można poznać wiele nowych smaków, a przykładowo pijąc kawę z konkretnego kontynentu czy Państwa, wyobrazić sobie, iż się tam znajdujemy. To zdecydowanie ciekawy pomysł na podróż bez wychodzenia z domu.. :) Oczywistym jest fakt, że nie każdy musi być kawowym smakoszem. Jednak naprawdę warto korzystać z możliwości czasów, w których żyjemy - a co za tym idzie? - łatwej dostępności wielu produktów. 


   Dziękujemy wszystkim za przeczytanie artykułu, mamy nadzieję, że zjawicie się tutaj już za tydzień. Pozdrawiamy!

Twoje zakupy

Zakupy razem:

0.00 PLN